Kategorie
Pożyczki

Czy warto pożyczać chwilówkę?

W Polsce z roku na rok przybywa banków i do listy obecnych już firm dołączają zagraniczni potentaci. Widzą oni bowiem w naszym kraju szansę łatwego zarobku i znają dobrze statystyki rynku. Mówią one w jasny sposób, że Polacy coraz więcej pożyczają i licznik kredytobiorców rośnie w bardzo szybkim tempie. Jest to więc okazja dla nowych firm, które wchodzą na rynek z wieloma kuszącymi promocjami. Pożyczka od ręki staje się coraz bardziej popularna i wiele osób wybiera tego typu kredyt. Wchodząc w internet możemy w bardzo łatwy sposób odnaleźć jedną z porównywarek kredytowych i zobaczyć, która oferuje najlepsze warunki.

Kryteria przy wyborze pożyczki

Kryteria, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze kredytu, są bardzo proste i postaram się kilka z nich nakreślić. Oczywiście bardzo dobrze by firma była sprawdzona. Oznacza to, że powinna się reklamować w internecie i telewizji. Jeśli nazwa dużo nam mówi i pożyczkę brali tam również nasi znajomi, to duża szansa, że warto ją tam wziąć. Oznacza to bowiem, że firma jest wypłacalna i nie nadziejemy się na jakieś niepożądane oszustwo. Wiele osób miało niestety okazję zostać oszukane przez firmy, które pojawiały się w Polsce, robiły w tym czasie sporo zamieszania, a potem znikały w klimacie ogromnej afery i niesmaku.

Warto więc sprawdzić skąd pochodzi dany bank bądź instytucja i poświęcić na to kilka chwil. Stracimy co prawda trochę cennego czasu, ale możemy dzięki temu uniknąć wpadki, która może czaić się wszędzie. Bardzo dobrze dla nas, jeśli banki należą do dużej zagranicznej spółki. Oznacza to wtedy, że weszły na polski rynek w kwestiach czysto biznesowych i mają wobec naszego kraju i klientów poważne biznesowe plany. Polacy uwielbiają tak zwane minimum formalności, dlatego też robiąc mały research staramy się sprawdzić opinię innych klientów i użytkowników, którzy mieli okazję przetestować przed nami daną instytucję.

Minimum formalności

Do minimum formalności możemy z całą pewnością zaliczyć prośbę o numer dowodu osobistego i PESEL. Dzięki tym dokumentom bank zweryfikuje nas w kilka minut. Biorąc pożyczkę przez internet możemy się również spodziewać telefonu weryfikacyjnego. Pracownicy banku mogą go wykonać w momencie, w którym mają uzasadnione podejrzenia o tym, że inna osoba może się pod nas podszywać i starać się wyłudzić pieniądze na nasze dane. Takie sytuacje również się zdarzają i bank ma prawo zweryfikować nas przez telefon. Tego typu rozmowa nie zajmuje jednak zazwyczaj zbyt wiele czasu i należy do prostych rozmów.