Kategorie
E-pieniądze

Pożyczka pozabankowa – kołem ratunkowym w podbramkowych sytuacjach

Każdy z nas ma w życiu lepsze i gorsze momenty i nie ma w tym nic zaskakującego. Popaść w tarapaty finansowe wcale nie jest tak trudno. Liczy się natomiast fakt, jak szybko się z nich wychodzi. Jeśli ma się przysłowiowy nóż na gardle, to pewnym światełkiem w ciemnym tunelu może okazać się pożyczka pozabankowa.

Dlaczego ludzie decydują się na takie pożyczki?

Odpowiedź na to pytanie jest banalna, ponieważ są zmuszeni przez zaistniałe okoliczności. Jeżeli nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej, a do tego są zadłużeni, to żaden bank nie udzieli im kredytu. Jest to związane z faktem, iż dla banku będą zbyt mało wiarygodni i nieopłacalni. W przypadku pożyczki pozabankowej bez zaświadczeń sytuacja wygląda nieco inaczej. Te firmy pożyczkowe nie dyskryminują klientów i nie wymagają od nich żadnego zabezpieczenia finansowego.

Jedyne, co ich obchodzi to harmonogram spłat, z którego pożyczkobiorca musi się absolutnie wywiązać. Gdyby tego nie zrobił, to grożą mu wysokie kary finansowe i widmo galopujących odsetek, które rosną jak grzyby po deszczu. Dlatego też każda osoba, która bierze pożyczkę pozabankową, powinna dostosować ją do swoich aktualnych możliwości, gdy przeszarżuje – może mieć olbrzymie problemy ze spłatą.

Co odróżnia pożyczki pozabankowe od tych udzielanych w banku?

Podstawowa różnica to minimum formalności i szybka wypłata pieniędzy. Tradycyjna bankowa procedura przyznawania kredytu wiąże się z długim oczekiwaniem. Tymczasem pożyczkę pozabankową można otrzymać nawet po 15 minutach. Wystarczą trzy rzeczy. Pierwsza to dostęp do internetu. Druga to wypełnienie wniosku dotyczącego przyznania kredytu, a trzecia to potwierdzenie autentyczności danych osobowych i aktywne konto bankowe. Inna różnica dotyczy z kolei okresu, w jakim należy spłacić pożyczkę. W banku pożyczka jest rozkładana nawet na kilkanaście lat, w firmie pożyczkowej maksymalny termin spłaty zobowiązania finansowego to jedynie 48 miesięcy.

Oczywiście jest on ściśle powiązany z kwotą, jaką się pożyczy. Im jest ona większa, tym okres spłaty pożyczki ulega wydłużeniu. W parabanku nie wymaga się, aby pożyczkę ubezpieczał żyrant, przez co przyznawanie kredytów odbywa się w ekspresowym tempie. W komercyjnym banku taka procedura byłaby nie do zaakceptowania. Zaletą firm pożyczkowych jest także fakt, iż wszystkie formalności można załatwić online. Pożyczkobiorca musi jedynie złożyć podpis pod umową, wtedy gdy ma już w ręku kwotę, o którą aplikował. W umowie będzie z pewnością zawarty szczegółowy harmonogram spłat, na który muszą wyrazić zgodę obie strony.